Otwarcie Przystanku Pamięci o Wielkiej Wojnie oraz podziękowania Mieszkańcom Gminy Nowa Sucha i promocja publikacji pt. ARCHEOLOGICZNE PRZYWRACANIE PAMIĘCI O WIELKIEJ WOJNIE W REJONIE RAWKI I BZURY (1914-1915)

 

Kontekstem dla podziękowań Mieszkańcom Gminy Nowa Sucha oraz dla przedstawienia głównych wniosków z realizacji projektu m.in.  poprzez promocję książki pt. “ARCHEOLOGICZNE PRZYWRACANIE PAMIĘCI O WIELKIEJ WOJNIE W REJONIE RAWKI I BZURY (1914-1915)”, Warszawa 2019 będzie wyjątkowa sytuacja 🙂

 

Szanowni Seniorzy, Droga Młodzieży,

widzimy się dziś od 12:00  w OSP w Nowej Suchej 

na Przystanku Pamięci o Wielkiej Wojnie

wystawa już gotowa 🙂

dziękuję GOK Nowa Sucha oraz  UG Nowa Sucha za owocną współpracę 🙂

 

“Zapraszam na wystawę, która odbędzie się w budynku OSP w Nowej Suchej w czwartek o 12.00. Wystawa nosi tytuł „Przystanek pamięci o Wielkiej Wojnie. W drodze do niepodległej.” Traktuje o wpływie I wojny światowej na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Trzeba zauważyć, że Wielka Wojna mocnym piętnem odcisnęła się na terenie naszej gminy i okolicy. Tu przez wiele miesięcy stał front, zginęło mnóstwo ludzi, również w wyniku ataków gazami bojowymi. Poprzez cykl wydarzeń chcemy przybliżyć mieszkańcom te czasy. Z wykładu dowiemy się m.in. skąd w naszej gminie miejscowość Okopy, a kiedyś była tu jeszcze miejscowość Wojenna i Reduta

– mówi wójt Maciej Mońka

 

Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek o 12.00 w OSP Nowa Sucha. Kolejne: w budynku Dworzec To.Kultura w Teresinie 5 grudnia o 10.00, 12 grudnia o 9.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kątach, 13 grudnia o 10.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie. Tematyka każdego ze spotkań będzie nieco inna.

https://tusochaczew.pl/pl/11_wiadomosci/51514_przystanek_pamieci_o_wielkiej_wojnie_cykl_spotkan.html

https://tusochaczew.pl/pl/18_co_gdzie_kiedy/1819_przystanek_pamieci_o_wielkiej_wojnie_w_teresinie.html

Wystawa stworzona dla Przystanku Pamięci o Wielkiej Wojnie,
na temat Wielkiej Wojny i archeologii Wielkiej Wojny gościła w Teresinie